Konstrukcje techniczne HVAC wykonane z tworzyw EPS i EPP

Konstrukcje techniczne wymagają najwyższej jakości tworzyw sztucznych, dlatego do ich produkcji używamy tylko wyselekcjonowanych tworzyw, które przeszły pozytywnie test sprawdzenia ich właściwości.

Produkowane przez nas kształtki z tworzyw sztucznych EPS i EPP mają zastosowanie w wielu branżach. Oprócz tego, że można z nich produkować wytrzymałe i tanie modułowe opakowania styropianowe (zobacz na stronie producenta: http://www.hsv.pl/), przyczyniają się do oszczędności energii, zmniejszenie wagi, a co za tym idzie kosztów i pieniędzy dla odbiorcy końcowego. Idealnie sprawdzają się w połączeniu ochrony, izolacji i montażu. Mogą stanowić element obudowy, bądź samodzielnie pełnić jej rolę. Estetyczny wygląd bez konieczności dodatkowej obróbki zdecydowanie zmniejsza koszty produkcji elementów modułowych obudów.

Jesteśmy w stanie zaprojektować, wdrożyć do produkcji i wyprodukować dowolny element. Duża liczba klientów, z którymi do tej pory współpracowaliśmy, pozwala nam przełożyć dowolne życzenie na rzeczywisty produkt.

Poniżej prezentujemy wybrane z naszych projektów, które w przeszłości zrealizowaliśmy z naszymi klientami. Poniższa lista oczywiście nie jest kompletna. Jeśli chciałbyś poznać inne możliwości wykorzystania kształtek styropianowych skontaktuj się z naszymi inżynierami sprzedaży, chętnie udzielą dalszych informacji.

System wentylacji z rekuperacją

Strukturalna obudowa dla urządzeń wentylacyjnych do systemu zrównoważonej wentylacji mechanicznej. Odkrycie przez klienta możliwości jakie dają spienione tworzywa sztuczne EPP sprawiły, że decyzja o ich wykorzystaniu była przesądzona.

Niska waga, doskonałe właściwości izolacyjne i amortyzujące wniosły do produkowanych wyrobów wiele korzyści, których nie mogły zapewnić inne rozwiązania i materiały.

Korzyści te pozwoliły klientowi wprowadzić system na rynek na długo przed konkurencją.

Ogrzewanie i chłodzenie

Ten producent i dostawca rozwiązań z zakresu chłodzenia i ogrzewania zastosował EPS w najbardziej ekstremalnej formie. Do obudowy systemu wentylacji szukał odpowiedniego partnera, który mógłby przetestować projekt pod kątem wykonalności i wyprodukować komponent.

Rozwiązanie musiało być lekkie, niezależne od kształtu, o właściwościach uszczelniających i izolacyjnych. HSV zapewniło rozwiązanie, w którym bardzo skomplikowane części łączą się ze sobą, tworząc całkowicie zamkniętą obudowę dla zrównoważonego systemu wentylacji.

Łączymy i montujemy dużą liczbę części i dostarczamy niemal kompletny system. W systemie zapewnione zostały kanały powietrzne, dzięki czemu możliwy jest montaż wentylatorów.

Zrównoważona wentylacja

Wykonaliśmy rozwiązanie dla jednego z największych producentów wyrobów z zakresu odprowadzania gazów odlotowych oraz doprowadzania powietrza świeżego i dystrybucji powietrza w obiekcie.

Nasz klient, dla istniejącego produktu, systemu wentylacji, szukał technicznego rozwiązania konstrukcyjnego, które mogłoby zastąpić elementy metalowe. HSV zoptymalizowało projekt tego produktu poprzez zastosowanie zarówno EPS, jak i EPP. Stworzyliśmy rury styropianowe bez otuliny, które mają wielokrotnie niższą wagę i lepsze właściwości izolacyjne, a montaż bez konieczności nakładania dodatkowej otuliny zdecydowania skraca czas wykonania usługi.

Mniejsza waga, właściwości izolacyjne i plastyczność tych materiałów zapewniły wiele korzyści naszemu klientowi. Ponadto, w rozwiązaniu tym wprowadziliśmy szereg niezbędnych funkcji.

Systemy wymiany ciepła

Do obudowy systemu wentylacji wyprodukowaliśmy komponenty i kształtki styropianowe EPP. Zostały one przetestowane pod kątem wykonalności i możliwości produkcji komponentów. Rozwiązanie zostało przygotowane dla światowego lidera – producent i dostawcy rozwiązań w dziedzinie warunków klimatycznych wnętrz. Zastosowany styropian EPP w urządzeniu do odzysku ciepła doskonale zdał egzamin.

Rozwiązanie jest lekkie, o właściwościach uszczelniających i izolacyjnych – i to wszystko niezależne od kształtu. HSV Polska zapewniło rozwiązanie, w którym bardzo skomplikowane części łączą się ze sobą, tworząc całkowicie zamkniętą obudowę dla zrównoważonego systemu wentylacji. Opracowaliśmy kompletną obudowę z minimalną liczbą części.

Na etapie produkcji łączymy i montujemy wszystkie części i dostarczamy niemal kompletny system, w który zawiera kompletne kanały powietrzne, dzięki czemu montaż wentylatorów jest bardzo łatwy i szybki.

Urządzenia klimatyzacyjne

Dla modułu sufitowego urządzenia klimatyzacyjnego i systemów chłodzenia dla budownictwa użytkowego przygotowaliśmy obudowę z komponentów EPS, EPP i PP w formie kształtki styropianowej.

We współpracy z siostrzaną firmą HSV Technical Moulded Parts stworzyliśmy kompletny moduł. W module tym formowane wtryskowo produkty z tworzywa sztucznego zostały przetworzone w części ze spienionych tworzyw sztucznych. Ten projekt był dla naszych inżynierów ciężkim orzechem do zgryzienia, ale ostatecznie udało nam się pomóc naszemu klientowi wprowadzić na rynek wspaniały produkt.

Moduł znajdujący się w suficie jest lekki oraz optymalnie izoluje i łączy właściwości strukturalne EPP. Dzięki połączonym wysiłkom HSV nasz niemiecki klient znajduje się na czele stawki.

 

Gotowy na nowe wyzwania?
Skontaktuj się z inżynierami HSV, pomożemy w realizacji Twoich planów.

Dodaj komentarz

*

Informacje z branży

Nowości i bieżące informacje z branży wentylacyjnej!
Bądź na bieżąco - newsy, aktualności, informacje o nowych usługach i produktach.
Zostań użytkownikiem serwisu www.Infowentylacja.pl, załóż konto, zaloguj się, używaj kanały rss, zamów newletter. Dzięki nim będziesz otrzymywać rzetelną porcję informacji z branży wentylacyjnej.

NEWSLETTER