Wentylacja dla alergików

Producenci systemów wentylacyjnych odpowiadając na potrzeby swoich odbiorców, szczególnie tych mających problemy z reakcjami alergicznymi na wszelkiego rodzaju pyłki, drobnoustroje, kurz itp., zaczęli produkować urządzenia o działaniu antybakteryjnym.

Jako pierwsza takie urządzenie wprowadziła na rynek niemiecka firma REHAU. Stworzyła ona antybakteryjny gruntowy wymiennik ciepła AWADUKT Thermo, w którym zastosowała specjalną warstwę przeciwbakteryjną, w znaczny sposób podwyższającą jakość cyrkulującego w całej instalacji powietrza.

Zastosowane technologie

Do produkcji tego urządzenia wykorzystano znaną już w starożytności antybakteryjną właściwość srebra. Srebro zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów w przewodach wentylacyjnych a dodatkowo jest całkowicie bezpieczne pod względem fizjologicznym dla organizmu. Oprócz tej cechy przewody w instalacji antybakteryjnej charakteryzują się jeszcze wysoką sztywnością wzdłużną, zapewniającą odprowadzanie kondensatu jak również szczelnością na przenikanie radonu.

Dodatkową ochroną dla alergików jest zastosowanie w tych urządzeniach filtrów przeciwpyłkowych, które nie pozwalają na dostanie się niepożądanych zanieczyszczeń do wnętrza pomieszczenia.

Zalety

Dzięki zastosowaniu antybakteryjnego wymiennika gruntowego zapobiec można rozmnażaniu się znanych wszystkim bakterii COLI oraz gronkowca, a także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny wydobywającego się często z przewodów wentylacyjnych.

Oprócz tych wszystkich cech związanych z działaniem antybakteryjnym, urządzenia tego typu odpowiadają wszelkim normom związanym z wymianą powietrza, a przy jednoczesnym zastosowaniu w takiej instalacji rekuperatora można mówić także o energooszczędności i ekologii całego systemu.

Dodaj komentarz

*

Informacje z branży

Nowości i bieżące informacje z branży wentylacyjnej!
Bądź na bieżąco - newsy, aktualności, informacje o nowych usługach i produktach.
Zostań użytkownikiem serwisu www.Infowentylacja.pl, załóż konto, zaloguj się, używaj kanały rss, zamów newletter. Dzięki nim będziesz otrzymywać rzetelną porcję informacji z branży wentylacyjnej.

NEWSLETTER